Оновлено порядок повернення помилково або надміру зарахованих до бюджету коштів

адвокат Богдан Черноуз

бюджетПовернення помилково або надміру зарахованих до бюджету коштів здійснюється за поданням контролюючих органів, а при поверненні судового збору – за ухвалою суду.

Мінфін наказом від 23 лютого 2015 № 202 затвердив зміни до Порядку повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до бюджету.

Уточнюється, що повернення помилково або надміру зарахованих до бюджету податків, зборів, платежів та інших доходів бюджетів здійснюється за поданням органів, що контролюють справляння надходжень бюджету, а при поверненні судового збору – за рішенням суду, що вступило в законну силу.

У поданні, яке подається до органу Казначейства, зазначаються:

  • обґрунтування необхідності повернення коштів з бюджету;
  • найменування платника, код за ЄДРПОУ (для юрособи) або ПІБ фізособи;
  • реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта;
  • сума платежу, що підлягає поверненню;
  • дата та номер документа на переказ, що підтверджує перерахування коштів до бюджету.

У разі повернення судового збору (крім помилково зарахованого) до органу Казначейства представляється оригінал або належним чином завірена копія ухвали суду. Ухвала суду подається платником до органу Казначейства разом з його заявою про повернення коштів з бюджету та оригіналом або копією документа на переказ або паперовою копією електронного розрахункового документа, що підтверджує перерахування коштів до бюджету.

Також наголошується, що оплата послуг банків та підприємств поштового зв’язку при поверненні платникам податків готівкою помилково або надміру зарахованих до бюджету коштів здійснюється за рахунок коштів бюджету, з якого повертається цей податок.


адвокат Богдан Черноуз

професійна юридична допомога тел. +38 066 17 99 208