Про податок на нерухомість: хто і скільки буде платити

адвокат Богдан Черноуз

Офіційно текст змін до Податкового кодексу надрукували, тому можна офіційно сказати, хто і скільки платитиме за нерухомість.

Що підпадає оподаткуванню

За основу береться загальна площа, а не тільки житлова:
– квартира;
– заміський будинок, або взагалі будинок;
– дача;
– садовий будиночок.

Якщо у вас на ділянці є будинок, сарай і гараж, все це вважається загальним житловим будинком і площа вважається спільна. При цьому за основу розрахунків беруться тільки дані з БТІ. Якщо ваш будинок або інші об’єкти знаходяться на ділянці але на стадії будівництва, то відповідно і податок ви не платите.

Хто не буде платити податок

– якщо у вас квартира менше 60 м2 (загальної, а не житлової площі);
– якщо у вас будинок менше 120 м2 (з урахуванням всіх споруд на ділянці).

Як розраховують податок

Якщо у вас квартира – із загальної площі вашої квартири віднімається 60 м2 і на решту площі платите податок за кожен 1 м2.

нерухомість будинок креслення украдвокат

Якщо у вас будинок – із загальної площі вашого будинку віднімається 120 м2 і на решту площі платите податок за кожен 1м2.

Який розмір податку на нерухомість

2% від мінімальної заробітної плати. Це близько 1218 грн (з 1 грудня 2015 буде 1378 грн). У грошах це всього 24,36 грн за 1м2.

Це податок за рік.

Якщо кілька квартир

У цьому випадку, всі ваші квартири підсумовуються, із загальної суми площі віднімають 60 м2, і платите податок на решту площі.

Якщо є квартира, будинок, дача і т.п.

Тут все просто. Підсумовується площа всіх ваших квартир, будинків, дач і віднімається 180м2, платите податок на залишок площі.

Ось так.

Конкретний розмір податку встановлюють місцеві органи влади, але він не може бути більше 2% від МЗП, а от менше може бути.


адвокат Богдан Черноуз

професійна юридична допомога тел. +38 066 17 99 208