Ухвала про продовження тримання під вартою може бути оскаржена

адвокат Богдан Черноуз

Конституційний Суд України визнав неконституційним положення ч. 2 ст. 392 Кримінального процесуального кодексу України щодо унеможливлення окремого апеляційного оскарження ухвали суду про продовження строку тримання під вартою, постановленої під час судового провадження в суді першої інстанції до ухвалення судового рішення по суті.

Рішення № 4-р/2019 у справі за конституційною скаргою Глущенка Віктора Миколайовича ухвалено 13 червня 2019 року.

Конституційний Суд України дійшов висновку, що оспорювані положення не гарантують особі ефективної реалізації її конституційного права на судовий захист, не відповідають критеріям справедливості та співмірності (пропорційності), не забезпечують справедливого балансу інтересів особи та суспільства, а тому суперечать вимогам статей 1, 3, 8, 21, 29, ч. 1 ст. 55 Конституції України України.

Верховна Рада України зобов’язана привести нормативне регулювання, встановлене ч. 2 ст. 392 КПК України у відповідність із Конституцією України та цим Рішенням, а також запровадити такий механізм гарантування права на свободу обвинуваченого, щодо якого винесено ухвалу про тримання під вартою під час розгляду кримінального провадження в суді першої інстанції, який не перешкоджатиме досягненню цілей правосуддя, не порушуватиме права інших учасників кримінального провадження та забезпечуватиме інші засади судочинства, зокрема розумні строки розгляду справи.

Із повним текстом можливо ознайомитись тут.


адвокат Богдан Черноуз

професійна юридична допомога тел. +38 066 17 99 208