Як буде працювати система виконавчого провадження

адвокат Богдан Черноуз

Положення про автоматизовану систему виконавчого провадження вступить в силу в 2017 році.

вдвс борг виконавче стягненняМіністерство юстиції України наказом від 5 серпня 2016 року № 2432/5 затвердило Положення про автоматизовану систему виконавчого провадження.

Встановлено, що державний чи приватний виконавець після отримання виконавчого документа в терміни, встановлені Законом України «Про виконавче провадження», приймає рішення про відкриття виконавчого провадження або про повернення виконавчого документа стягувачу без прийняття до виконання.

В систему обов’язково вносяться відомості:

  • про проведення всіх виконавчих дій та прийняття процесуальних рішень;
  • про всі документи, отримані на запит державного виконавця, заяви сторін виконавчого провадження, відповіді на них та їх скановані копії.

Відомості про проведення виконавчих дій вносяться в систему одночасно з виготовленням документа, на підставі якого здійснюється виконавча дія, або яким оформляється проведення виконавчої дії. У разі здійснення виконавчої дії за межами органу ДВС (офісу приватного виконавця) відомості про нього вносяться до системи не пізніше наступного робочого дня після проведення. Постанови виконавця, а також інші документи виконавчого провадження виготовляються за допомогою системи. Заборонено їх виготовлення поза системою. У разі тимчасової відсутності доступу (через перебої в електропостачанні тощо), як виняток, допускається виготовлення документів виконавчого провадження без використання системи з подальшим обов’язковим внесенням документів в систему в день усунення причин, які перешкоджали доступу до неї.

Документ виконавчого провадження, який направляється в паперовому вигляді, формується виконавцем в системі до друку і вноситься в журнал реєстрації вихідної кореспонденції протягом 24 годин з моменту формування.

Якщо документ надсилається в електронному вигляді, він підписується електронним цифровим підписом і теж реєструється в журналі реєстрації вихідної кореспонденції.

Якщо виконавчий документ або виконавче провадження передається, система автоматично формує постанову про таку передачу.

З моменту реєстрації передачі виконавчого документа (виконавчого провадження) система виключає реєстрацію виконавчих дій щодо цього виконавчого документа (виконавчого провадження) виконавцем, який його передав, крім реєстрації скасування передачі виконавчого документа (виконавчого провадження).

Доступ до системи на сайті Мін’юсту вільний і безкоштовний. Знайти інформацію можна по: ПІБ, даті народження боржника – фізичної особи, прізвище, ім’я, по ПІБ стягувача – фізособи; по найменуванню, коду в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, ФОП і громадських формувань для юр.особи – боржника і стягувача; за номером виконавчого провадження.

Наказ набере чинності одночасно з введенням в дію статей 8, 9 Закону України№1404-VIII «Про виконавче провадження» – 5 січня 2017 року.


адвокат Богдан Черноуз

професійна юридична допомога тел. +38 066 17 99 208