Роботодавець не може звільнити військовослужбовця-контрактника

За працівниками, прийнятими на військову службу за контрактом, під час дії особливого періоду на термін до його закінчення або до дня фактичного звільнення зберігаються місце роботи і заробітня плата.

Верховний Суд в складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду роз’яснив, що прийняття на військову службу за контрактом в особливий період не є підставою для звільнення, оскільки на працівника поширюються гарантії щодо збереження місця роботи.

Відповідний висновок міститься в постанові ВС від 20 червня 2018 року по справі № 323/1252/17.

Суд відновив контрактника на його роботі, оскільки його не можна було звільняти поки він проходить службу в Збройних силах.

Роз’яснено, що згідно з частиною третьою статті 119 КЗпП України поширення гарантій збереження місця роботи законодавець не ставить в залежність від виду контракту, передбачено тільки умова, що такі гарантії надаються особі в разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, а саме: під час мобілізації, на особливий період.

Рішень про повну демобілізацію всіх покликаних по мобілізації військовослужбовців і переведення всіх інститутів України на функціонування в умовах мирного часу Президент України не приймав.


адвокат Богдан Черноуз

професійна юридична допомога : тел. 066-17-99-208