Роботодавець не може звільнити військовослужбовця-контрактника

Опубліковано адвокат Черноуз Богдан на

За працівниками, прийнятими на військову службу за контрактом, під час дії особливого періоду на термін до його закінчення або до дня фактичного звільнення зберігаються місце роботи і заробітня плата.

Верховний Суд в складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду роз’яснив, що прийняття на військову службу за контрактом в особливий період не є підставою для звільнення, оскільки на працівника поширюються гарантії щодо збереження місця роботи.

Відповідний висновок міститься в постанові ВС від 20 червня 2018 року по справі № 323/1252/17.

Суд відновив контрактника на його роботі, оскільки його не можна було звільняти поки він проходить службу в Збройних силах.

Роз’яснено, що згідно з частиною третьою статті 119 КЗпП України поширення гарантій збереження місця роботи законодавець не ставить в залежність від виду контракту, передбачено тільки умова, що такі гарантії надаються особі в разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, а саме: під час мобілізації, на особливий період.

Рішень про повну демобілізацію всіх покликаних по мобілізації військовослужбовців і переведення всіх інститутів України на функціонування в умовах мирного часу Президент України не приймав.


адвокат Черноуз Богдан

професійна юридична допомога : тел. 066-17-99-208