Як зареєструвати місце проживання новонародженої дитини?

Необхідно звернутися з документами до територіального підрозділу Державної міграційної служби України.

Для реєстрації місця проживання новонародженої дитини його законний представник подає до територіального підрозділу ДМС наступні документи:

дитина– письмову заява про реєстрацію місця проживання дитини;

– квитанцію про сплату державного мита або документ про звільнення від його сплати;

– свідоцтво про народження;

– документ, що засвідчує особу законного представника;

– документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника, крім випадків, коли законними представниками є батьки (усиновлювачі).

Реєстрація місця проживання за заявою законного представника здійснюється за згодою інших законних представників.

Відповідно до Порядку реєстрації місця проживання та місця перебування фізичних осіб в Україні, відомості про дітей віком до 14 років, місце проживання яких реєструється з батьками, вносяться до заяви одного з них.

При проживанні батьків за різними адресами для реєстрації місця проживання дитини, яка не досягла 14 років, разом з одним із батьків надається:

– письмова згода другого з батьків,

– довідка територіального підрозділу або адресно-довідкового підрозділу територіального органу ДМС за місцем його проживання про те, що дитина не зареєстрований разом з ним.

У випадку, якщо місце проживання другого з батьків зареєстровано в межах обслуговування адміністративно-територіальної одиниці територіального підрозділу, яким розглядається заява про реєстрацію місця проживання дитини, інформація перевіряється цим підрозділом або надається адресно-довідковим підрозділом відповідного територіального органу ДМС.


адвокат Богдан Черноуз

професійна юридична допомога : тел. 066-17-99-208