Перевірка контрагента

Сьогодні при проведенні будь-яких великих угод незалежно від їх характеру обов’язковою є використання допомогою кваліфікованого адвоката, який не тільки допоможе юридично вірно оформити угоду, але й допоможе перевірити компанію-контрагента, тим самим звівши до мінімуму фінансові та юридичні ризики. Перевірка компаній-партнерів допомагає об’єктивно оцінити надійність контрагента, звести до мінімуму ризик втрат великих грошових сум, а також убезпечити своє підприємство з правової точки зору.

Перше, що здійснюється під час перевірки, це перевірка самого факту існування реєстрації юридичної особи (організації-контрагента). Для цього, як правило, досить запросити копії засновницьких та реєстраційних документів, що підтверджують факт реєстрації підприємства. Далі необхідно перевірити статус і повноваження керівника або відповідальної особи, що знову ж підтверджується наявністю відповідної документації. Ці заходи необхідні для юридичної чистоти угоди, тому і вивчаються вони в першу чергу.

Для мінімізації можливих фінансових і юридичних ризиків, які може спричинити за собою угода, необхідно також перевірити і юридичну чистоту самого контрагента. Зазвичай проводиться перевірка контрагента у відповідних реєстрах обтяжень майна, реєстрі боржників. Ці операції дозволяють перевірити наявність існуючих заборгованостей і боргових зобов’язань компанії або, іншими словами, перевірити фінансову історію підприємства. Також для цих цілей бажано перевірити і бухгалтерський баланс.

Не менш важливим рішенням може стати перевірка наявності порушених стосовно контрагента виконавчих проваджень та процедури банкрутства. Подібна інформація дозволить отримати чи не найважливішу для перевірки інформацію про сумлінність і платоспроможність контрагента. Крім того, бажано довідатися про те, в яких судових процесах брала участь або бере участь компанія-контрагент.

Незайвим буде перевірити «чистоту» попередніх угод компанії, оцінити не тільки її фактичну платоспроможність, але і сумлінність по відношенню до своїх партнерів. Можна сказати, що таким чином оцінюється «серйозність намірів» керівництва фірми-контрагента.

Підводячи підсумки, можна зробити висновок, що в загальному і цілому процес перевірки компаній-контрагентів включає в себе кілька певних етапів. Подібні перевірки вважаються легальними і законними, тому наведу нижче основні етапи перевірки:

  • пошук компанії, отримання докладної інформації про засновників компанії та її керівництво, бенефіціарів;
  • отримання виписок з ЄДРЮОФОПГФ, ДРОРМ, ДРРПНМ, ЄРБ, ЄРППСБ;
  • оцінка платоспроможності компанії (відкрита бухгалтерія);
  • дані про держзамовлення і державні контракти;
  • інформація про судову історію компанії.

Адвокат має значний досвід в цій сфері, тому може гарантувати проведення перевірки в стислі терміни. Забезпечу своїх клієнтів інформацією, що їх цікавить, допоможу оцінити надійність партнерів, а також мінімізую всі фінансові і, звичайно, правові ризики, тим самим зробивши угоду безпечною й надійною. За необхідності, можуть бути залучені фахівці в області фінансової безпеки, тому ви можете бути впевнені, що ваша справа потрапить до професіоналів своєї справи.

Адвокат Черноуз Богдан Іванович завжди готовий допомогти своїм клієнтам при перевірці контрагентів перед укладенням великих (значних) угод, гарантувати повний юридичний супровід, а також допомогти мінімізувати фінансові та юридичні ризики у різноманітних ситуаціях. Детальну інформацію, що стосується підписання договору на перевірку компаній-контрагентів ви можете отримати зателефонувавши за ваказаним на сайті номером телефона.