Хто такий кінцевий бенефіціарний власник і вигодонабувач

Опубліковано адвокат Черноуз Богдан на

Держфінмоніторинг надав роз’яснення щодо визначення «кінцевого бенефіціарного власника (контролера)» і «вигодонабувача» в контексті Закону «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення».

офіс документ

Норми п. 20 ч. 1 ст. 1 згаданого Закону однозначно встановлюють, що володіння однією особою самостійно або спільно з пов’язаними фізичними та / або юридичними особами часткою в юридичній особі у розмірі 25 або більше відсотків статутного капіталу або прав голосу в юридичній особі не є обов’язковою умовою, що дає можливість визначити приналежність фізичної особи до кінцевого бенефіціарного власника (контролеру).

Тобто кінцевим бенефіціарним власником (контролером) може бути фізична особа, яка не володіє часткою у розмірі 25 або більше відсотків статутного капіталу компанії, але яке має можливість здійснювати вирішальний вплив на управління або господарську діяльність компанії у спосіб, визначений зазначеною нормою Закону.

Слід зауважити, що кінцевий бенефіціарний власник (контролер) у юридичної особи може  бути і відсутній.

Фахівці служби підкреслили, що суб’єкт первинного фінансового моніторингу повинен вжити всіх необхідних заходів щодо клієнта – юридичної особи щодо встановлення кінцевих бенефіциарних власників (контролерів) або факту їх відсутності.


адвокат Черноуз Богдан

професійна юридична допомога : тел. 066-17-99-208