Кого вибрати?

На даний час існує велика проблема вибору фахівця в галузі права для захисту своїх інтересів.

Пропозиції на ринку юридичних послуг зашкалюють всі можливі й неможливі межі.

Це і великі компанії і дрібні фірми та адвокатські об’єднання та приватні практикуючі адвокати та просто особи, які мають юридичну освіту. А є ще друзі та знайомі. І кожен запевняє, що саме він зможе вирішити виниклу перед Вами проблему…

На перший погляд таке розмаїття йде на користь споживачам юридичних послуг, однак, це тільки на перший погляд. На практиці трапляється так, що з тих чи інших причин справа виявляється програною, а що-небудь змінити Ви вже не в силах.

Кого ж вибрати? Перш за все, необхідно розуміти, що у будь-якій справі існує так званий людський фактор. Його можна розуміти по-різному. Але робота по справі, будь вона цивільною, карною, господарською або адміністративною, завжди залежить від людини, яка цією справою займається.

Наприклад, великі компанії. Вони володіють значним матеріальним ресурсом, мають можливість підвищувати кваліфікацію своїх співробітників, мають гучне ім’я і досвід успішних справ. Це позитивні сторони. Однак існує проблема того, що найчастіше ведення справ, які не є прибутковими для фірми, вона передоручає молодим співробітникам, які не мають достатнього досвіду і, найчастіше, дуже завантажені справами. До того ж вартість послуг таких компаній значно вища в силу наявності великих статей витрат на утримання персоналу.

Є також дрібні фірми, що займаються наданням широкого спектру послуг. Там все залежить від того, кому доручать ведення справи, тобто від рівня спеціаліста, його досвіду і т.д.

Те ж саме можна сказати про практикуючих адвокатів та інших фахівців у галузі права.

Як не крути, а все залежить від того з ким Ви будете працювати. І в даному випадку, яким би це не здавалося дивним, багато залежить від Вашого вміння розбиратися в людях. Можна сміливо сказати про інтуїцію, оскільки існує багато чинників, які можуть вплинути на результат справи.

Якщо адвокат дуже завантажений, якщо він не пояснює Вам що і навіщо він робить і як він це робить – це дає підстави побоюватися того, що справі не буде приділено належної уваги і, відповідно, є ризик негативного результату. Навіть маючи багатий досвід і послужний список такий фахівець може Вам принести проблеми.

Хтось полюбляє ні в що не вникати і покладатися на адвоката, довіряючи йому, так би мовити «цілком», але в цій позиції є також своя пастка, оскільки в будь-якому випадку за всі прийняті рішення у справі несете відповідальність Ви особисто і, не намагаючись вникнути в суть того, що відбувається, Ви пускаєте це на самоплив, хоча і під чиїмсь керівництвом, і треба про це пам’ятати.

Звичайно дуже багато чого залежить від рівня довіри до адвоката. Безсумнівно без довіри не може бути ніякої успішної роботи у справі.

Немає однозначних рецептів того, як правильно вибрати фахівця, але в цій справі все грає важливу роль – від рекомендацій та відгуків до першого враження і манери поведінки юриста.

Успіхів вам і взаєморозуміння в досягненні поставлених цілей!


адвокат Богдан Черноуз

професійна юридична допомога : тел. 066-17-99-208