Мораторій на перевірки продовжено на 2018 рік

Опубліковано адвокат Черноуз Богдан на

Продовження мораторію передбачено Законом про Держбюджет-2018.

Стали відомі зміни в Закон України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».

Мораторій на проведення органами державного нагляду (контролю) планових заходів зі здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності буде діяти до 31 грудня 2018 року.

Також до 31 грудня 2018 року позапланові заходи державного нагляду (контролю) здійснюються органами державного нагляду (контролю):

  •  на підставі ч. 2 ст. 3 Закону № 1728 (за погодженням центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну регуляторну політику, політику з питань нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, ліцензування та дозвільної системи у сфері господарської діяльності та дерегуляції господарської діяльності);
  •  за письмовою заявою суб’єкта господарювання до відповідного органу державного нагляду (контролю) про здійснення заходу державного нагляду (контролю) за його бажанням;
  •  за рішенням суду;
  •  у разі настання аварії, смерті потерпілого внаслідок нещасного випадку, що було пов’язано з діяльністю суб’єкта господарювання;
  •  у разі настання події, що має значний негативний вплив відповідно до критеріїв, затверджених КМУ, на права, законні інтереси, життя і здоров’я людини, захист навколишнього природного середовища та забезпечення безпеки держави;
  •  для перевірки виконання суб’єктом господарювання приписів, розпоряджень або інших розпорядчих документів щодо усунення порушень вимог законодавства, виданих за результатами проведення попереднього заходу органом державного нагляду (контролю).

Дія Закону України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» не поширюється на відносини, що виникають при проведенні заходів нагляду (контролю) органами, перелік яких встановлюється КМУ. Раніше тут був цілий перелік органів, які виключалися з дії мораторію.

Відповідні зміни передбачені п. 9 Прикінцевих положень Закону України «Про Державний бюджет на 2018 рік» від 07.12.2017 № 2246-VІІІ.


адвокат Черноуз Богдан

професійна юридична допомога : тел. 066-17-99-208