Можна проводити огляд на стан сп’яніння без свідків за умови відеофіксації

Хмельницький апеляційний суд у справі № 676/5808/21 відхилив апеляційну скаргу захисника водія на постанову Кам’янець-Подільського міськрайонного суду, залишивши її без змін.

Так, відповідно до постанови, водій керував автомобілем в стані наркотичного сп’яніння, що підтверджено висновком лікаря обласного закладу з надання психіатричної допомоги.

Кам’янець-Подільський міськрайонний суд визнав водія винним у керуванні автомобілем в стані наркотичного сп’яніння, ч. 1 ст. 130 КУпАП.

Захисник водія оскаржив постанову до апеляційного суду, просив її скасувати, а провадження закрити. Вказав, що працівники поліції:

  • повинні були запропонувати його підзахисному пройти огляд на стан тверезості на місці зупинки з використанням спеціальних технічних засобів, проте цього не зробили, відтак огляд уважає недійсним, а протокол – недопустимим доказом вини;
  • під час освідування й складання протоколу не залучали свідків.

Апеляційний суд звернув увагу на Інструкцію “Про затвердження Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції” від 09.11.2015 № 1452/735 , якою повинні керуватися патрульні поліцейські у випадку виявлення у водія ознак сп’яніння. У ній зазначено, зокрема, що огляд на стан наркотичного сп’яніння правоохоронці проводять не на місці зупинки транспортного засобу, а у спеціальному медичному закладі.

Апеляційний суд також вказав на зміни за Законом “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху” № 1231-IX, за якими ч. 2 ст. 266 КУпАП викладена у новій редакції: зокрема, зазначено, що під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків.


адвокат Богдан Черноуз

професійна юридична допомога : тел. 066-17-99-208