Набув чинності закон “Про адвокатуру та адвокатську діяльність”

Опубліковано адвокат Черноуз Богдан на

Вчора, 15.07.2012 вступив в силу Закон України “Про адвокатуру та адвокатську діяльність”.

На жаль, приємними нововведеннями, професійних фахівців порадував тільки проект закону. Злободенну проблему безправності адвоката у взаємовідносинах з органами державної влади опублікований офіційний текст закону не вирішив. Зокрема, цивілісту-адвокату дуже важливим є розширення повноважень щодо запитів. Однак тільки проект закону подражнив практикуючого адвоката примарною надією на повагу з боку державних органів при отриманні інформації, вкрай важливою для виконання рішень судів.

Чинний же закон обрізав на корені всі світлі починання проекту і залишив по основній своїй суті закон зміненим тільки в частині розширення органів адвокатського самоврядування та повноважень іноземних адвокатів. Кому з адвокатів це цікаво і потрібно – залишається загадкою. Як говорить народна приказка: зроблено все що можна, і нічого, що було б потрібно.

Частина 2 статті 24 нового закону декларативно надала адвокатові можливість дати запит будь-якому органу державної влади і в найкоротші (до 5 днів) терміни отримати будь-яку інформацію… За скромним винятком – крім інформації з обмеженим доступом. Згідно зі ст. 21 Закону України «Про інформацію» до інформації з обмеженим доступом віднесена службова та конфіденційна інформація, яка в свою чергу включає в себе інформацію про фізичну особу (персональні дані) або юридичну особу, доступ і розповсюдження якої можливе лише за згодою її власників і на тих умовах, які вони вкажуть.

А це означає тільки одне – адвокат ніколи не отримає жодної інформації ні про фізичну ні про юридичну особу, бо згоди на отримання інформації останні ніколи не дадуть.

У чому ж тоді сила адвокатського запиту – для досвідченого адвоката залишається одним з найбільших секретів. Але не буде зневірятися! Час покаже.

Повний текст Закону України “Про адвокатуру та адвокатську діяльність” – тут.

Анотація до закону – тут.

 


адвокат Черноуз Богдан

професійна юридична допомога : тел. 066-17-99-208