Не можна оскаржити в апеляції ухвалу про видачу виконавчого листа на рішення третейського суду

Опубліковано адвокат Черноуз Богдан на

Розглянувши справу за заявою банку про видачу виконавчого листа на примусове виконання рішення третейського суду про стягнення заборгованості за кредитом, Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ, у справі №6-45658св14, роз’яснив, що рішення суду про видачу виконавчого листа на примусове виконання рішення третейського суду апеляційному оскарженню не підлягає.

Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних і кримінальних справУ справі за заявою банку про видачу виконавчого листа на примусове виконання рішення третейського суду про стягнення заборгованості за кредитним договором ВССУ прийшов до наступного висновку. Відповідно до положень статті 293 ЦПК України та статті 389-11 ГПК України ухвалу про видачу виконавчого листа на примусове виконання рішення третейського суду – оскарженню в апеляційному порядку не підлягає, так як нормами статті 389-11 ЦПК України не передбачено оскарження такого рішення суду першої інстанції, оскільки в такому випадку оскарженню підлягає рішення третейського суду або виконавчий лист відповідно до вимог статті 369 ЦПК України.

Підтвердженням цього є і те, що як заява до суду, так і касаційна скарга містять мотиви, що стосуються саме оскарження рішення третейського суду.

Зазначений висновок відповідає пункту 8 частини 3 статті 129 Конституції України, згідно з яким до принципів судочинства належить забезпечення апеляційного оскарження рішення суду, крім випадків, встановлених законом.


адвокат Черноуз Богдан

професійна юридична допомога : тел. 066-17-99-208