Нова версія закону про банкрутство

19 січня 2013 набула чинності нова редакція Закону «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».

Законом № 4212-VI, зокрема, діяльність арбітражних керуючих вилучена з переліку видів діяльності, що підлягають ліцензуванню, а також передбачено ряд новел щодо захисту прав забезпечених кредиторів.

Закон розроблений і прийнятий з метою вдосконалення процедур банкрутства, поліпшення показників за індексом стягнення, скорочення витрат на виробництво у справах про банкрутство.

Нова редакція передбачає зміни в порядку провадження у справі про банкрутство. Так, господарський суд буде застосовувати загальний, спеціальний або спрощений порядок провадження у справі про банкрутство, який буде залежати від ряду факторів, зокрема: від категорії боржника, його виду діяльності та наявності у нього майна. Такі зміни передбачають індивідуальний підхід до кожної категорії боржника,.

Однією з позитивних новацій є публікація оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України з метою виявлення всіх кредиторів та осіб, які виявили бажання взяти участь у санації боржника.

Також передбачається введення поняття «санація боржника до порушення провадження у справі про банкрутство». Стара редакція Закону передбачала лише поняття «досудова санація» без конкретизації дій і строків такої стадії процесу. Перевагою нововведеною процедури є те, що до боржника буде застосований певний ряд процедур по відновленню його платоспроможності в порушення судом провадження у справі про банкрутство.

Термін проведення процедури розпорядження майном боржника скорочено майже вдвічі: з 6 місяців до 115 календарних днів, але з можливістю продовження зазначеного строку не більше ніж на 2 місяці. Процедура санації боржника скорочується на строк до 6 місяців, але може бути продовжений на строк не більше ніж на дванадцять місяців.

Повний текст Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» – тут.


адвокат Богдан Черноуз

професійна юридична допомога : тел. 066-17-99-208