Новий Закон «Про житлово-комунальні послуги»

Верховна Рада на ранковому засіданні 9 листопада прийняла в повторному другому читанні і в цілому Закон «Про житлово-комунальні послуги».

За законопроект №1581-д проголосували 262 народні депутати.

Так, згідно частини 1 статті 26 Закону, пеня не нараховуватиметься при наявності заборгованості держави перед населенням по пільгах та субсидіях, а також при наявності заборгованості по заробітній платі, підтвердженої належним чином.

Серед іншого, споживач зобов’язаний:

– допускати в своє житло (інший об’єкт нерухомого майна) керуючого, виконавців комунальних послуг або їх представників в порядку, визначеному законом і договорами про надання відповідних житлово-комунальних послуг, для ліквідації аварій, усунення неполадок санітарно-

технічного та інженерного обладнання, його встановлення і заміни, проведення технічних та профілактичних оглядів і перевірки показань приладів – розподільників теплової енергії та / або вузлів обліку, що забезпечують індивідуальний облік споживання відповідної комунальної послуги в квартирі (приміщенні) багатоквартирного будинку;

– дотримуватися вимог житлового та містобудівного законодавства при проведенні ремонту або реконструкції житла (іншого об’єкта нерухомого майна), не допускати порушення законних прав та інтересів інших учасників відносин у сфері житлово-комунальних послуг;

– забезпечити своєчасну підготовку об’єктів, що знаходяться в його власності, до експлуатації в осінньо-зимовий період;

– у разі несвоєчасного здійснення платежів за послуги сплачувати пеню у розмірах, встановлених законом або договорами.

Крім того, вводиться плата за абонентське обслуговування. Платіж вводиться нібито для того, щоб споживач зміг вибрати економічно вигідну модель відносин з монополістом (тепло- і водопостачальниками). При встановленні плати в гривнях за одну квартиру на місяць споживач зрозуміє який договір – колективний або індивідуальний йому вигідний.

Передбачено комерційний облік спожитих послуг. У той же час, електроенергія і газ будуть оплачуватися тільки за індивідуальними лічильниками.

Закон вступає в силу з дня, наступного за днем ​​його опублікування, та вводиться в дію після закінчення шести місяців з дня набрання чинності цим Законом, крім пункту 7 частини першої, пункту 10 частини другої та пунктом 2 частини четвертої статті 7, частини третьої статті 11, абзаців першого і другого частини п’ятої статті 18, частини першої статті 26, які вводяться в дію з 1 січня 2019 року.


адвокат Богдан Черноуз

професійна юридична допомога : тел. 066-17-99-208