Одиноку матір не можуть виселити з гуртожитку без надання іншого житла

Опубліковано адвокат Черноуз Богдан на

Верховний Суд відмовив військовій частині виселити одиноку матір, колишнього члена сім’ї військовослужбовця.

Верховний Суд в складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду роз’яснив, що одинока мати, в тому числі яка не перебуває в шлюбі, як колишній член сім’ї військовослужбовця, не може бути виселена з гуртожитку без надання іншого жилого приміщення.

Суди попередніх інстанцій відмовили в позові військовій частині про розірвання договору найму житла, стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги і проживання, виселення з гуртожитку без надання іншого жилого приміщення.

Ці рішення, зокрема, були мотивовані тим, що виселення відповідача без надання іншого житлового приміщення є незаконним, оскільки відповідач – самотня мати двох неповнолітніх дітей, які проживають з нею і знаходяться на її утриманні. Також суд керувався Інструкцією про організацію забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей житловими приміщеннями, згідно з якою забороняється виселення відповідача з гуртожитку без надання іншого житла.

Верховний Суд в постанові від 26 червня 2018 року по справі № 493/1942/15-ц залишив касаційну скаргу військової частини без задоволення, оскільки до спірних правовідносин про виселення з гуртожитку підлягає застосуванню ст. 125 і ст. 132 ЖК УРСР.

У ст. 125 ЖК УРСР, окрім іншого, зазначено, що без надання іншого жилого приміщення не може бути виселено: сім’ї військовослужбовців; одиноких осіб з неповнолітніми дітьми, які проживають разом з ними.

На думку Верховного Суду до категорії самотніх осіб можуть бути віднесені і самотні матері (які не перебувають у шлюбі).


адвокат Черноуз Богдан

професійна юридична допомога : тел. 066-17-99-208