Останні зміни у порядку надання статусу учасника бойових дій

Опубліковано адвокат Черноуз Богдан на

Змінено повноваження міжвідомчої комісії з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій і відповідних відомчих комісій.

АТО арміяДержслужба у справах ветеранів війни та учасників АТО роз’яснила останні зміни у Порядку надання статусу учасника бойових дій.

Відзначається, що постановою Кабміну від 4 лютого 2015 р. № 104 змінені повноваження міжвідомчої комісії з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій і відповідних відомчих комісій силових структур.

Таким чином, встановлювати статус учасника бойових дій військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу і працівникам Міноборони, МВС, Нацгвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Адміністрації Держприкордонслужби, Адміністрації Держспецтрансслужби, Управління держохорони, Адміністрації Держспецзв’язку, ГСЧС, ДПтС, які брали участь у АТО, будуть відомчі комісії, створені в кожному з цих міністерств та інших держорганах.

Міжвідомча комісія розглядатиме питання щодо встановлення статусу учасника бойових дій працівникам цивільних підприємств, установ і організацій, а також спірні питання (потребують міжвідомчого врегулювання) щодо військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та працівників вищезазначених силових структур.

Як йдеться в роз’ясненні, зазначені зміни значно скоротять терміни прийняття відповідних рішень, прискорять отримання належних учасникам бойових дій пільг та переваг.

Крім того, відомчі комісії силових структур і міжвідомча комісія отримали повноваження щодо позбавлення статусу учасника бойових дій осіб, щодо яких набрав чинності обвинувальний вирок суду за вчинення умисного тяжкого або особливо тяжкого злочину в період участі в АТО, виявлення факту підробки документів або подання недостовірних даних про особу або ж у разі подання особою заяви про позбавлення її статусу учасника бойових дій.

Також наголошується, що працівникам цивільних підприємств, установ та організацій, яким міжвідомча комісія встановить статус учасника бойових дій, відповідні посвідчення будуть видаватися Держслужбою у справах ветеранів війни та учасників АТО. З цією метою Служба замовила бланки посвідчень учасника бойових дій.


адвокат Черноуз Богдан

професійна юридична допомога : тел. 066-17-99-208