Підвищено штрафи за паркування на місцях для осіб з інвалідністю

Закон вступив в силу.

Удосконалено порядок забезпечення осіб з інвалідністю місцями для паркування, та також посилено адміністративну відповідальність за порушення пільг для зазначених осіб.

Так, за зупинку або стоянку транспортних засобів на місцях для осіб з інвалідністю, а також за створення перешкод у зупинці або стоянці водіям з інвалідністю або водіям, які перевозять таких осіб, за порушення правил установки і використання знака «Водій з інвалідністю» загрожує штраф від 60 до 100 НМДГ.

При паркуванні водій повинен мати  документи, що підтверджують наявність у нього або одного з пасажирів інвалідності (крім явно виражених ознак), інакше йому доведеться заплатити штраф у вищевказаному розмірі.

Крім того, штраф у розмірі від 60 до 100 НМДГ загрожує посадовим особам юридичних осіб, які утримують спеціально обладнані або відведені майданчики для паркування, в разі якщо на них не обладнані місця для осіб з інвалідністю. Такі місця повинні бути передбачені біля житлових будинків (крім індивідуальних житлових будинків) та будівель, на тротуарах (з числа місць для зупинки і стоянки транспортних засобів).


адвокат Богдан Черноуз

професійна юридична допомога : тел. 066-17-99-208