Прийнято Кодекс України з процедур банкрутства 

Опубліковано адвокат Черноуз Богдан на

18 жовтня 2018 року ухвалено Кодекс України з процедур банкрутства (законопроект № 8060), яким, зокрема вводиться інститут банкрутства фізичних осіб. Парламент почав розглядати законопроект за повною процедурою 17 жовтня (в практично порожньому залі розглянули велику частину правок, не підтримавши жодну).

Законопроект був прийнятий за основу 20 березня 2018 року. Голова Комітету з питань економічної політики повідомив, що при підготовці проекту до другого читання надійшло понад 1335 поправок, 60% з яких враховано повністю або частково, 40% – відхилено.

Кодекс визначає умови і порядок відновлення платоспроможності боржника-юридичної особи або визнання його банкрутом та застосування ліквідаційної процедури з метою повного або часткового задоволення вимог кредиторів, а також відновлення платоспроможності фізичної особи.

Кодекс викладено в чотирьох книгах:

  • Книга 1. Загальна частина.
  • Книга 2. Арбітражний керуючий.
  • Книга 3. Банкрутство юридичних осіб.
  • Книга 4. Відновлення платоспроможності фізичної особи.

Кодекс набирає чинності і вводиться в дію після закінчення 6 місяців з дня його офіційного опублікування, за винятком положень, що визначають створення електронної торгової системи і авторизації електронних майданчиків, які вступають в силу і вводяться в дію через 3 місяці з дня офіційного опублікування цього кодексу.

З моменту вступу в силу цього Кодексу втрачає чинність Закон «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».

З дня набрання чинності цим Кодексом подальший розгляд справ про банкрутство здійснюється відповідно до його положень, незалежно від дати відкриття провадження у справі про банкрутство, крім справ, які на момент набрання чинності Кодексом перебувають на стадії санації. Провадження у них триває відповідно до Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом». Перехід до наступної судової процедури і подальше провадження у цих справах здійснюється відповідно до цього Кодексу.


адвокат Черноуз Богдан

професійна юридична допомога : тел. 066-17-99-208