Прийнято Закон про приватизацію

Опубліковано адвокат Черноуз Богдан на

Приватизацію держмайна врегулювали одним законом. Документом регламентовано правові, економічні та організаційні основи приватизації державного і комунального майна та майна, що належить АР Крим.

Також встановлена класифікація об’єктів приватизації, визначені суб’єкти приватизації, повноваження державних органів і порядок і способи приватизації.

Дія Закону не поширюється на приватизацію об’єктів державного житлового фонду, в тому числі гуртожитків.

Об’єкти приватизації розділені на:

  • об’єкти малої приватизації – єдині майнові комплекси державних підприємств, їх структурних підрозділів, у тому числі єдині майнові комплекси та їх структурні підрозділи, передані в оренду, крім єдиних майнових комплексів державних підприємств, які належать до об’єктів великої приватизації; відокремлене майно; об’єкти незавершеного будівництва (будівлі, споруди, передавальні пристрої, що не введені в експлуатацію), законсервовані об’єкти; об’єкти соціально-культурного призначення; пакети акцій акціонерного товариства, утвореного в процесі приватизації та корпоратизації, акції (частки), що належать державі у статутному капіталі господарських товариств, інших господарських організацій та підприємств, заснованих на базі об’єднання майна різних форм власності та розташованих на території України або за її межами, крім пакетів акцій акціонерних товариств, що належать до об’єктів великої приватизації; інші об’єкти, які не належать до об’єктів великої приватизації;
  • об’єкти великої приватизації: об’єкти державної власності (єдині майнові комплекси державних підприємств та пакетів акцій (часток) суб’єктів господарювання, у статутному капіталі яких більше 50 % акцій (часток) належить державі), вартість активів яких за даними фінансової звітності за останній звітний рік перевищує 250 млн. грн.

Також встановлено, що приватизація земель державних і комунальних підприємств, установ і організацій регулюється Земельним кодексом України.

Приватизації не підлягають казенні підприємства та об’єкти, необхідні для виконання державою своїх основних функцій, для забезпечення обороноздатності і об’єкти права власності українського народу, майно, що становить матеріальну основу суверенітету України.

Відповідний Закон «Про приватизацію державного та комунального майна» (проект № 7066) прийнятий на ранковому засіданні Верховної Ради сьогодні, 18 січня. Закон прийнятий з техніко-юридичними правками.


адвокат Черноуз Богдан

професійна юридична допомога : тел. 066-17-99-208