Регулювання правовідносин, що виникають у процесі волонтерської діяльності

Президент підписав Закон про підтримку волонтерів.

Основним завданням нормативного акта є забезпечення ефективного регулювання правовідносин, що виникають у процесі волонтерської діяльності.

Закон України № 246-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо волонтерської діяльності», який повинен сприяти розвитку волонтерського руху в Україні (законопроект № 1408, прийнятий ВР 5 березня).

Основним завданням нормативного акта є забезпечення ефективного регулювання правовідносин, що виникають у процесі здійснення волонтерської діяльності, сприяння розвитку волонтерського руху, підвищення якості надання волонтерської допомоги.

Закон визначає напрями волонтерської діяльності; уточнює терміни «волонтерська діяльність», «волонтер»; знімає обмеження для здійснення волонтерської діяльності організаціями та установами; уточнює права та обов’язки волонтерів та організацій і установ, які залучають до своєї діяльності волонтерів; пояснює особливості відшкодування витрат, пов’язаних з наданням волонтерської допомоги.

Також вносяться зміни щодо добровільного страхування життя і здоров’я волонтерів на період надання волонтерської допомоги організаціями та установами, які залучають до своєї діяльності волонтерів.


адвокат Богдан Черноуз

професійна юридична допомога : тел. 066-17-99-208