Розширено перелік підстав для припинення виплати соцдопомоги

Опубліковано адвокат Черноуз Богдан на

Уряд визначив ще одну підставу для припинення виплати раніше призначеної соцдопомоги, передбачивши відповідні доповнення до Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям (№ 250 від 24.02.2003).

У моїй практиці вже був випадок необачного “поводження” із отриманими соцвиплатами та подальшим поверненням отриманих благ на користь держави – тому – будьте уважні.

Відтепер допомога не буде виплачуватися в разі припинення реєстрації як безробітної особи, яку включено до складу сім’ї, з таких причин:

  • подання безробітним заяви про припинення реєстрації;
  • встановлення факту подання особою недостовірних даних та документів, на підставі яких прийнято рішення про надання їй статусу безробітного, призначення виплати матеріального забезпечення на випадок безробіття та надання соціальних послуг, що мав місце протягом періоду реєстрації;
  • встановлення факту виконання безробітним оплачуваної роботи (надання послуг), зайняття іншим видом діяльності;
  • припинення профнавчання за направленням центру зайнятості без поважних причин;
  • відмови від двох пропозицій підходящої роботи, у т. ч. за набутою професією за направленням центру зайнятості, а для безробітного, який уперше шукає роботу та не має професії (спеціальності),
  • відмови від двох пропозицій проходження профнавчання в період з дня реєстрації (перереєстрації);
  • невідвідування без поважних причин центру зайнятості.

Виплату буде припинено з місяця, що настає за місяцем, в якому припинено реєстрацію безробітного за інформацією центрів зайнятості.

Крім цього, Кабмін передбачив, що інформування органів соцзахисту населення стосовно дотримання безробітним працездатним членом малозабезпеченої сім’ї законодавства про зайнятість у частині сприяння своєму працевлаштуванню та припинення реєстрації як безробітної особи, яку включено до складу малозабезпеченої сім’ї, здійснюватиметься центрами зайнятості до 10 числа місяця, що настає за звітним.

Детальніше: Постанова Кабінету Міністрів України “Про внесення змін до Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям” (№ 454 від 04.07.2017).

Категорії: Законодавство

адвокат Черноуз Богдан

професійна юридична допомога : тел. 066-17-99-208