Штраф за порушення ПДР анулює помилка поліцейського

Опубліковано адвокат Черноуз Богдан на

Верховний суд роз’яснив, що в постанові про порушення правил дорожнього руху має бути вказано технічний засіб, за допомогою якого здійснено фото- чи відеозапис порушення.

Щодо суті справи: водій оскаржив постанову інспектора поліції, відповідно до якої його було притягнуто до адміністративної відповідальності за проїзд за заборонений сигнал світлофору.

Місцевий та апеляційний суди задовольнили позовні вимоги.

Колегія суддів Адміністративного суду ВС погодилась із таким висновком, вказавши на порушення процедури притягнення позивача до відповідальності.

Оскаржувана постанова не містить інформації про будь-яку фіксацію правопорушення.

Частиною 3 ст. 283 КУпАП України чітко передбачено імперативний обов’язок відповідача щодо зазначення технічного засобу, яким здійснено фото або відеозапис у постанові по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.

Верховний Суд зазначив, що у разі відсутності в оскаржуваній постанові у справі про адміністративне правопорушення посилань на технічний засіб, за допомогою якого здійснено відеозапис, такий відеозапис згідно з вимогами ст. 70 КАСУ (у редакції, чинній на час ухвалення судами попередніх інстанцій рішень у цій справі) не може вважатися належним та допустимим доказом вчинення адміністративного правопорушення.

Відповідну постанову у справі № 524/9716/16-а Верховний суд прийняв 13 лютого 2020 року.


адвокат Черноуз Богдан

професійна юридична допомога : тел. 066-17-99-208