Суд може зобов’язати відповідача відзвітувати про виконання рішення і після його прийняття

Клопотання про встановлення судового контролю може бути подано і задоволено судом вже після прийняття рішення у справі.

Велика Палата Верховного Суду змінила підхід до застосування судового контролю, визначений у постанові Пленуму ВАСУ від 13 березня 2017 року № 3 “Про огляд практики застосування адміністративними судами статті 267 Кодексу адміністративного судочинства України“.

ВАСУ вважав, що суд першої або апеляційної інстанції може застосувати судовий контроль за виконанням рішення суб’єктом владних повноважень – відповідачем у справі під час прийняття постанови у справі.

Велика Палата вважає, що клопотання про встановлення судового контролю може бути подано і задоволено судом вже після прийняття рішення у справі.

Відповідний висновок міститься у рішенні у справі № 800/592/17 від 20 червня 2018 року.

Велика Палата зобов’язала Вищу кваліфікаційну комісію суддів України подати звіт про виконання постанови, яким комісію зобов’язали надати публічну інформацію (сканкопії заяв про самовідводи членів ВККС у межах першого конкурсу у Верховний Суд).

Згідно з ч. 1 ст. 382 Кодексу адміністративного судочинства України суд, що ухвалив рішення в адміністративній справі, може зобов’язати суб’єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.


Представництво і захист Ваших прав та інтересів у адміністративному судочинстві: адвокат Богдан Іванович Черноуз – тел. 066-17-99-208


адвокат Богдан Черноуз

професійна юридична допомога : тел. 066-17-99-208