В Україні планують конфіскувати авто у п’яних водіїв

Опубліковано адвокат Черноуз Богдан на

ДАІ України ініціює посилення покарання за нетверезе водіння.

Про це на прес-конференції заявив начальник Департаменту ДАІ України Анатолій Сіренко. За словами Сіренка, нинішні покарання недостатні.

«Та відповідальність, яка зараз є за водіння в стані алкогольного сп’яніння, – це смішно. Тому ми готуємо пропозицію до Верховної Ради», – сказав Сіренко.

За словами начальника ДАІ, термін позбавлення прав за нетверезе водіння повинен бути підвищений до 5 років у разі першого порушення і 10 років у разі повторного. Після третього штрафу за нетверезе водіння права вилучатимуть довічно. Також, за його словами, можливе введення безоплатного вилучення транспортного засобу на користь держави після третього порушення. Це необхідно тому, що, навіть втративши прав, п’яниця все одно може сісти за кермо і створювати небезпеку для оточуючих, вважає Сіренко.

Зазначимо, минулого року конфіскація транспортних засобів у водіїв, які повторно сіли за кермо п’яними, з’явилася в Білорусі. Тільки за перше півріччя 2014 там були конфісковані 266 автомобілів. В результаті введення таких жорстких законів кількість ДТП за участю нетверезих водіїв скоротилося більш ніж на 20%.

Нагадаємо, востаннє в Україні збільшили штрафи за п’яну їзду на початку 2013 року. За водіння транспортних засобів у стані сп’яніння водіям загрожує штраф в розмірі 3499 – 5950 грн, позбавлення прав на 1-2 роки і арешт на 7-10 діб. При повторному порушенні термін позбавлення водійських прав зростає до 2-3 років, а термін арешту – до 10-15 діб. Також можливе вилучення транспортного засобу, але поки що оплатне.


адвокат Черноуз Богдан

професійна юридична допомога : тел. 066-17-99-208