Внесено зміни до правил дорожнього руху

Опубліковано адвокат Черноуз Богдан на

Кабінет міністрів України вніс зміни до Правил дорожнього руху, зокрема, звужено перелік документів, які повинен мати при собі водій механічного транспортного засобу.

Власник транспортного засобу може передавати такий засіб у користування іншій особі, що має посвідчення водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії, передавши їй реєстраційний документ на цей транспортний засіб.

Для забезпечення безпеки дорожнього руху водій зобов’язаний під час руху на мотоциклі і мопеді бути в застебнутому мотошоломі і не перевозити пасажирів без застебнутих мотошоломів.

На вимогу працівника міліції водій повинен зупинитися з дотриманням вимог цих Правил, а також:

а) пред’явити (раніше – передати) для перевірки документи, зазначені в пункті 2.1;

б) дати можливість перевірити номери агрегатів і комплектність транспортного засобу;

в) дати можливість оглянути транспортний засіб відповідно до законодавства за наявності на те законних підстав, у тому числі провести з використанням спеціальних пристроїв (приладів) перевірку технічного стану транспортних засобів, які відповідно до законодавства підлягають обов’язковому технічному контролю.

У разі настання ДТП за участю транспортних засобів, зазначених у чинному договорі ОСАЦВ, за умови експлуатації таких транспортних засобів особами, відповідальність яких застрахована, відсутності травмованих (загиблих) людей, а також за умови досягнення згоди водіїв таких транспортних засобів щодо обставин скоєння ДТП, за відсутності у них ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, та у разі складення такими водіями спільного повідомлення про ДТП відповідно до встановленого МТСБ зразка. У такому випадку водії згаданих транспортних засобів після складення ними зазначеного в цьому пункті повідомлення звільняються від обов’язків, передбачених підпунктами “д” – “є” пункту 2.10 цих Правил.

Наближаючись до нерухомого транспортного засобу з увімкненим проблисковим маячком синього кольору та спеціальним звуковим сигналом (або без увімкненого спеціального звукового сигналу), що стоїть на узбіччі (біля проїзної частини) або на проїзній частині, водій повинен знизити швидкість до 40 км/год та в разі подання регулювальником відповідного сигналу зупинитися. Продовжувати рух можна лише з дозволу регулювальника.

Крім того, Розділ 6 “Вимоги до велосипедистів” викладено в новій редакції.

Ознайомитись із Постановою КМ України “Про внесення змін до Правил дорожнього руху” від 26.09.2011 № 1029 можна на сайті ВР України.


адвокат Черноуз Богдан

професійна юридична допомога : тел. 066-17-99-208