ВР України ухвалила Закон “Про документи, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України”

27.09.2011 Верховна Рада України прийняла в цілому Закон щодо введення в Україні біометричних паспортів.

Законом передбачається запровадження єдиної форми і порядку виготовлення, видачі, обміну, продовження терміну дії, пересилання, вилучення, у тому числі тимчасового повернення державі, визнання недійсними та знищення документів, які підтверджують громадянство України, посвідчують особу або її спеціальний статус.

Законом передбачено виготовлення пластикових карток, які в майбутньому можуть замінити внутрішній паспорт громадянина України. Карта має комплексний захист від підробок. Як і звичайний паспорт, вона міститиме фотографію та ім’я власника, однак у неї додатково буде вбудований електронний чип з біометричною інформацією. Крім того, документ буде створений із полікарбонату, змінюватиме структуру поверхні під різними кутами зору, матиме тактильні елементи для осіб, що мають проблеми із зором.

Згідно вказаного акту, до документів, що засвідчують особу і підтверджують громадянство України, належатимуть: паспортна картка, паспорт громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичний паспорт, службовий паспорт, посвідчення особи моряка, посвідчення члена екіпажу, посвідчення особи на повернення в Україну, тимчасове посвідчення громадянина України.

Паспортна картка оформлюватиметься всім особам, які народяться після 31 грудня 2011 року, строком на 10 років.

В паспортній картці вказуватиметься інформація: назва країни, назва документу, тип документу, код країни, номер документу, ім’я особи, її громадянство, дата народження, порядковий номер запису в ДІС ( Державна інформаційна система реєстрації обліку фізичних осіб та їх документації), стать, місце народження, дата видачі документу, орган, яким видано документ, дата закінчення строку дії документу, “відцифрований образ особи”, “відцифрований підпис особи”. Документ буде складатись українською мовою та вважатиметься власністю України.

Паспорт громадянина України діючого зразку видаватиметься до 1 січня 2012 року. Всі документи видані до вступу в силу Закону, підтверджуючі особу та її соціальний стан, підтверджуючі громадянство будуть дійсні до завершення строку їх дії.

Закон набирає чинності з дня його опублікування.


адвокат Богдан Черноуз

професійна юридична допомога : тел. 066-17-99-208