Як обчислюються строки прийняття кредиторських вимог

Опубліковано адвокат Черноуз Богдан на

Протягом 30 днів з дня опублікування відомостей про відкликання банківської ліцензії, ліквідацію банку кредитори мають право заявити Фонду про свої вимоги до банку.

строк годинник час термінФонд гарантування вкладів фізосіб в листі № 27-24709/16 розповів, як обчислюються строки для прийняття кредиторських вимог.

Так, визначення термінів регулюється главою 18 розділу V Цивільного кодексу.

Терміном є певний період у часі, зі спливом якого пов’язана дія чи подія, яка має юридичне значення і визначається роками, місяцями, тижнями, днями або годинами. Абзацом 1 частини 5 статті 45 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» (далі – Закон) визначено, що протягом 30 днів з дня опублікування відомостей про відкликання банківської ліцензії, ліквідацію банку кредитори мають право заявити Фонду про свої вимоги до банку. Оскільки перебіг строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов’язаний початок такого терміну, то і вимоги кредиторів слід приймати з дня, наступного після опублікування відомостей про відкликання банківської ліцензії, ліквідацію банку.

Частиною 2 статті 45 Закону встановлено, що Фонд припиняє прийняття вимог кредиторів після закінчення 30 днів з дня опублікування відомостей про відкликання банківської ліцензії, ліквідацію банку.

З огляду на ту обставину, що дія, для якої встановлено строк настання, може бути вчинена до закінчення останнього дня цього терміну, останнім днем для пред’явлення таких вимог є останній день встановленого Законом 30-денного терміну. Однак якщо останній день строку припадає на вихідний, святковий або інший неробочий день, днем закінчення строку є перший за ним робочий день.


адвокат Черноуз Богдан

професійна юридична допомога : тел. 066-17-99-208