Як оформлятимуться товари на кордонах ВЕЗ «Крим»

Митні формальності при переміщенні товарів:

У листі від 26 вересня 2014 року № 5626/7/99-99-24-01-06-17 Державна фіскальна служба України поінформувала про особливості здійснення митних формальностей, пов’язаних з переміщенням товарів, транспортних засобів комерційного призначення через адміністративний кордон вільної економічної зони «Крим».

При переміщенні українських товарів з іншої території України на територію СЕЗ «Крим» для розміщення їх під митний режим вільної зони застосовується митна декларація типу «ЕК 24 ХХ».

При переміщенні іноземних товарів через іншу територію України з подальшим їх ввезенням на територію СЕЗ «Крим» застосовуються:

– для доставки іноземних товарів в зону діяльності Херсонської або Запорізької митниць – ТД типу «ІМ 24 ЕЕ» (якщо декларантом цих товарів є резидент України з місцезнаходженням на решті території України), «ТР 81 АА» або документи, використовувані для декларування товарів і ТЗ в митний режим транзиту;

– для приміщення іноземних товарів у митний режим вільної зони – відповідно, ТД типу «ІМ 24 ДЕ» або «ІМ 24 АА».

При переміщенні товарів з території СЕЗ «Крим» на іншу територію України застосовуються типи ТД з урахуванням митного режиму, в який поміщаються товари. При цьому якщо митне оформлення товарів у відповідний митний режим (крім внутрішнього транзиту) проводиться не Херсонській або Запорізькій, а іншою митницею, то доставка товарів такої іншої митниці оформляється ТД типу «ТР 81 АА» або документом, який використовується для декларування товарів і ТЗ комерційного призначення в митний режим транзиту.

При переміщенні товарів з території СЕЗ «Крим» рештою території України з подальшим їх вивезенням за межі цієї території, застосовується ТД типу «ЕК 11 АА».

Митне оформлення товарів, що переміщуються трубопровідним транспортом та лініями електропередач через межі СЕЗ «Крим», до початку функціонування Енергетичної митниці ДФС України здійснюється посадовими особами Київської міжрегіональної митниці, а фактичний контроль – посадовими особами Херсонської та Запорізької митниць у відповідних пунктах вимірювання.

Митний режим іноземних товарів, декларантом яких є резидент України з місцезнаходженням на решті території України і які на дату набрання чинності Законом про створення ВЕЗ «Крим» перебували на території ВЕЗ, може бути змінений на митний режим вільної митної зони.


адвокат Богдан Черноуз

професійна юридична допомога : тел. 066-17-99-208