Як оформити правовстановлюючі документи на землю

Опубліковано адвокат Черноуз Богдан на

Відповідно до прикінцевих та перехідних положень Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності» документи, якими було посвідчене право власності чи право постійного користування земельною ділянкою, видані до набрання чинності Законом, є дійсними – роз’яснює Державне агентство земельних ресурсів України в листі № 28-28-0.17-16767/2-13.

Також зазначено, що земельні ділянки, право власності (користування) на які виникло до 2004 року, вважаються сформованими незалежно від присвоєння їм кадастрового номера. Відповідно до статей 125 і 126 Земельного кодексу України, право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав і оформляються відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обтяжень». Державна реєстрація прав на земельні ділянки здійснюється після державної реєстрації земельних ділянок у Державному земельному кадастрі.

Також роз’яснено, що право постійного користування земельною ділянкою припиняється після формування та державної реєстрації права постійного користування земельною ділянкою. У свою чергу, формування земельної ділянки передбачає визначення площі, меж та внесення інформації про нього до Державного земельного кадастру. Формування земельних ділянок здійснюється, зокрема, шляхом поділу чи об’єднання раніше сформованих земельних ділянок, що перебувають у власності або користуванні, без зміни їх цільового призначення згідно технічної документації із землеустрою щодо поділу та об’єднання земельних ділянок. Земельна ділянка вважається сформованою з моменту присвоєння їй кадастрового номеру.

Відповідно до ст. 56 Закону України «Про землеустрій», складеним документом технічної документації по розділу земельної ділянки є згода органу, уповноваженого здійснювати розпорядження земельною ділянкою, на поділ земельної ділянки землекористувачем.


адвокат Черноуз Богдан

професійна юридична допомога : тел. 066-17-99-208