Як працювати з банком, якщо юридична особа відмовилась від печатки

Оскільки юрособа самостійно визначає порядок організації своєї діяльності, при вирішенні питання про використання печатки в процесі банківського обслуговування, банку слід керуватися установчими документами юрособи.

печаткаЯкщо в установчих документах зазначено про наявність печатки, то вона повинна використовуватися у всіх угодах, в тому числі і в договірних відносинах юрособи з банком, при розпорядженні рахунком і підписання розрахункових документів.

Якщо юрособа не має бажання надалі використовувати печатку, воно може відмовитися від неї шляхом внесення відповідних змін до установчих документів та повідомити про це банк з наданням підтверджуючих документів, які зберігаються в справі з юридичного оформлення рахунку.

У разі відмови від використання печатки у своїй діяльності юрособа повинна внести зміни в установчі документи та надати банку нову картку без зразка відбитка печатки, завірену в установленому порядку.

Нагадаємо, перехід до добровільного використання печаток суб’єктами господарювання приватного права передбачений Законом від 15.04.2014 № 1206, який набрав чинності 30 жовтня.

Лист Нацбанку від 11.12.2014 № 25-110 / 74213


адвокат Богдан Черноуз

професійна юридична допомога : тел. 066-17-99-208