Заяву про вихід із ТОВ потрібно завіряти нотаріально

Незасвідчена заява не є підставою для виходу з товариства та проведення розрахунків.

Необхідною умовою для виходу з ТОВ є надання його учасником відповідної нотаріально посвідченої заяви про вихід із нього.

Відповідну постанову у справі № 912/422/17 Верховний суд в складі колегії суддів Касаційного господарського суду прийняв 2 травня 2018 року.

Учасник ТОВ звернувся до суду з позовом про стягнення ринкової вартості своєї частки в майні товариства. Позивач вказав, що він направив заяву про вихід з ТОВ і не отримав відповідних розрахунків.

Суди першої та апеляційної інстанцій відмовили в задоволенні таких вимог, оскільки заява позивача в простій письмовій формі не відповідає вимогам ч. 1 ст. 148 ЦК України та не створює правових наслідків для сторін.

Дослідивши матеріали справи та проаналізувавши положення ч. 1 ст. 88, п. 3 ч. 1 ст. 116, ст. 148 ГК України, ст. 10, 54 Закону «Про господарські товариства», Верховний Суд погодився з таким висновком. Він зазначив, що заява про вихід з ТОВ в простій письмовій формі є оформленою неналежним чином і не може бути підставою для виходу учасника з товариства та проведення з ним відповідних виплат.

Колегія суддів прийшла до висновку, що відсутність нотаріального засвідчення підпису заявника на заяві про вихід з товариства не дає підстав вважати дійсним волевиявлення учасника про вихід з товариства.


адвокат Богдан Черноуз

професійна юридична допомога : тел. 066-17-99-208