Зміни до Правил дорожнього руху

Полісмени не зможуть зупиняти водіїв жезлом, а дозволу на проїзд великогабаритного транспорту видаватимуть швидше.

Стежити за безпекою дорожнього руху уповноважена Національна поліція (а не Державтоінспекція).

Відповідні зміни внесені до Правил дорожнього руху. Так, водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою визначення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції. За рішенням поліцейського, за наявності відповідних підстав, водій зобов’язаний пройти позачерговий медичний огляд для визначення здатності безпечно керувати транспортним засобом.

Встановлено, що жезл використовується поліцейськими і працівниками підрозділів військової інспекції безпеки дорожнього руху тільки для регулювання дорожнього руху (попередня редакція передбачала можливість зупинки ТЗ за допомогою жезла, зараз це положення виключено).

Крім того, скорочено термін видачі дозволу на проїзд великогабаритного транспорту. Рішення про видачу або відмову у видачі дозволу буде приймати уповноважений підрозділ Національної поліції в 3-денний термін (замість 10 днів, передбачених для Державтоінспекції).

Постанова Кабміну від 22 березня 2017 року № 161 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України з питань безпеки дорожнього руху» вступила в силу вчора, 4 квітня.


адвокат Богдан Черноуз

професійна юридична допомога : тел. 066-17-99-208