Вступив в силу Порядок зберігання протоколів зборів співвласників багатоквартирного будинку

Опубліковано адвокат Черноуз Б.І. на

Передбачено зберігання протоколів виконкомом протягом всього життєвого циклу багатоквартирного будинку.

ОСББ кооператив11 березня 2016 року набула чинності постанова Кабміну від 24 лютого 2016 р. № 109 “Про затвердження Порядку зберігання протоколів зборів співвласників багатоквартирного будинку та розміщення інформації про рішення, прийняті такими зборами“. Порядок прийнято на виконання Закону України № 417-VIII “Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку“, та поширюється на виконавчі комітети сільських, селищних, міських рад, співвласників багатоквартирних будинків, а також управителів багатоквартирних будинків.

Зберіганню підлягають протоколи:

  • з питань визначення керуючого і його відкликання, затвердження і зміни умов договору з керуючим;
  • з питань обрання уповноваженої особи (осіб) співвласників під час укладення, внесення змін і розірвання договору з керуючим, здійснення контролю за його виконанням.

Після складання протоколу уповноважений зборами співвласник або керуючий направляє до виконавчого комітету за місцем знаходження відповідного багатоквартирного будинку рекомендованим листом з повідомленням про вручення або іншим способом, що підтверджує отримання, заяву (за формою згідно з додатком 1).

Виконком зберігає і розміщує результативні частини протоколу на офіційному сайті.

Передбачено зберігання протоколів виконкомом протягом всього життєвого циклу багатоквартирного будинку.


адвокат Черноуз Б.І.

професійна юридична допомога : тел. 066-17-99-208