Суд не дозволить виїзд дитини без згоди батька, якщо невідомі країна та період поїздки

Опубліковано адвокат Черноуз Богдан на

Надання дозволу на виїзд без визначення його початку і закінчення, а також країни перебування без згоди та супроводу батька суперечить законодавству.

Верховний Суд в складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду роз’яснив, що дозвіл на виїзд неповнолітньої дитини за межі України у супроводі одного з батьків при відсутності згоди другого з батьків на підставі рішення суду може бути надано на конкретний одноразовий виїзд з визначенням його початку і закінчення.

Суд не може дозволити виїзд, не визначивши його тимчасові рамки, а також країну перебування без згоди та супроводу батька, оскільки це суперечить законодавству, що визначає рівність прав і обов’язків батьків у вихованні дитини. Подібний дозвіл може призвести до фактичного позбавлення батька можливості брати участь у вихованні дитини та спілкуватися з ним.

Таким чином, Верховний Суд постановою від 16 серпня у справі № 766/15686/16-ц підтвердив висновки нижчих судів про те, що виїзд неповнолітньої дитини за межі України без згоди та супроводу батька є разовим, тобто надається судом на конкретно визначену поїздку з конкретно визначеним періодом перебування за кордоном; не можна позбавити батька можливості знати про місцезнаходження дочки, умови проживання та інших обставин життя дитини.

*** *** ***

Якщо Вам потрібна допомога адвоката у зверненні до суду з вимогою про надання дозволу на виїзд неповнолітньої дитини за межі України у супроводі одного з батьків або вирішення інших супутних юридичних питань – зверніться до адвоката та домовтесь про зустріч та отримання відповідної консультації – тел. 066-17-99-208


адвокат Черноуз Богдан

професійна юридична допомога : тел. 066-17-99-208