Вступив в силу Закон про статус Чорнобильської зони

Врегульовано порядок водо- і землекористування в зоні відчуження.

4 серпня 2016 року, вступив в силу Закон України № 1472-VIII щодо врегулювання окремих питань правового режиму території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, який був прийнятий 14 липня.

Чорнобиль зона

Законом визначено особливості землекористування, спеціального водокористування, здійснення містобудівної діяльності, охорони атмосферного повітря на території зони відчуження і зони безумовного (обов’язкового) відселення.

Мета змін – забезпечення реалізації проектів по перетворенню об’єкта «Укриття» в екологічно безпечну систему та реінтеграції постраждалої території.

Також 4 серпня набув чинності Указ Президента України від 26 квітня 2016 року № 174 «Про створення Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника». Указ прийнятий для збереження в природному стані найбільш типових природних комплексів Полісся, підтримки і підвищення бар’єрної функції Чорнобильської зони відчуження і зони безумовного (обов’язкового) відселення, стабілізація гідрологічного режиму та реабілітація територій, забруднених радіонуклідами, сприяння організації та проведенню міжнародних наукових досліджень. Заповідник загальною площею майже 227 тис. гектарів буде розташований на території Іванківського та Поліського районів Київської області в межах зони відчуження і зони безумовного (обов’язкового) відселення.


адвокат Богдан Черноуз

професійна юридична допомога : тел. 066-17-99-208