Що робити спадкоємцям, якщо нерухомість вибула з володіння спадкодавця?

Верховний Суд України зробив правовий висновок у суперечці про витребування спадкоємцем від добросовісного набувача майна, яке вибуло з володіння спадкодавця.

ВСУ на засіданні Судової палати у цивільних справах 23 січня 2013 розглянув справу № 6-164цс12, предметом якої був спір за позовом спадкоємця про витребування від добросовісного набувача спадкового нерухомого майна, яке вибуло з володіння спадкодавця.

При розгляді цієї справи ВСУ зробив правовий висновок: у спадкоємця, який в установленому законом порядку прийняв спадщину, права володіння і користування спадковим майном виникають з моменту відкриття спадщини. Такий спадкоємець може захищати свої порушені права володіння і користування спадковим майном відповідно до глави 29 ЦК. Якщо у складі спадщини, яку прийняв спадкоємець, є нерухоме майно, право розпорядження нерухомим майном виникає у нього з моменту держреєстрації цього майна (ч. 2 ст. 1299 ЦК).

Спадкоємець, який прийняв у спадщину нерухоме майно, ще до держреєстрації має право витребувати це майно від його добросовісного набувача з підстав, передбачених ст. 388 ЦК, зокрема у випадку, якщо воно вибуло з володіння спадкодавця без волі останнього.

З повним текстом постанови Верховного Суду України у цій справі можна буде ознайомитися на офіційному веб-сайті Суду у підрозділі “Постанови у справах цивільної юрисдикції” розділу “Рішення Верховного Суду України“.

Поділитись публікацією:

столичний адвокат Київ украдвокат