Нацбанк заборонив використовувати зарплатні картки для зарахування інших платежів

Відповідні вимоги озвучені в листі від 01.10.2014 № 25-110/55892.

Такі нововведення пов’язані з тим, що 2 серпня вступили в силу зміни щодо оподаткування ПДФО доходів у вигляді відсотків по поточних банківських рахунках. Винятки становлять доходи у вигляді зарплати, стипендії, пенсії та інші соціальні виплати.

Банк повинен відокремлювати кошти, дохід у вигляді відсотків від яких включається до розрахунку загального оподатковуваного доходу платника податку, від неоподатковуваних доходів.

Фахівці Нацбанку підкреслили, що банк для зарахування виключно зазначених виплат відкриває фізичній особі окремий поточний рахунок або використовує вже відкритий для цих цілей рахунок (окремий рахунок).

Якщо у клієнта вже відкрито поточний рахунок у банку, на який здійснюється зарахування заробітної плати, стипендії, пенсії, соціальної допомоги та інших соціальних виплат, то відкривати окремий рахунок для таких надходжень не потрібно. Банку досить укласти з клієнтом додаткову угоду до договору банківського рахунку, де передбачити обмеження щодо зарахування коштів.

На окремий рахунок можуть бути зараховані:

– кошти, раніше помилково (надмірно) перераховані з цього окремого рахунку;

– кошти за повернуті товари або неодержані послуги, оплата за які була здійснена з цього окремого рахунку за допомогою електронного платіжного засобу.

Якщо у клієнта є бажання користуватися іншими банківськими послугами, в тому числі отримувати кредит овердрафт, здійснювати зарахування інших надходжень, то він може відкрити для цих цілей ще один поточний рахунок.


адвокат Богдан Черноуз

професійна юридична допомога : тел. 066-17-99-208