Нові правила дорожнього руху

Змінені ПДР почнуть діяти в квітні. Кабінет Міністрів на своєму засіданні 11 лютого ухвалив зміни до Правил дорожнього руху. Ці зміни передбачають ряд нововведень.

У постанові враховано положення Конвенції про дорожній рух та стандартів, що діють у цій сфері в державах-членах Європейського Союзу. Це, перш за все, посилення вимог до застосування технічних засобів регулювання дорожнього руху, впровадження європейських зразків дорожніх знаків і дорожньої розмітки, а також введення нових термінів – таких, як «газон», «острівець безпеки», «денні ходові вогні», «маневрування», «регулювальник», «удосконалене покриття».

Також для зменшення ризику виникнення ДТП на заміських дорогах Правила дорожнього руху доповнені вимогою, згідно з якою у період з 1 жовтня по 1 травня транспортні засоби зобов’язані рухатися за межами населеного пункту в світлий час доби з увімкненими денними ходовими вогнями або ближнім світлом фар.

Крім того, передбачено також посилення вимог до проїзду повз транспортні засоби з розпізнавальним знаком «Діти» – обов’язковість зниження водіями, які рухаються по сусідній смузі, швидкості, а в разі необхідності – здійснення ними зупинки для запобігання наїзду на дітей, що виходитимуть з автобуса.

Нововведення набирають чинності з 15 квітня 2013 року.

Ознайомитись із повним текстом Правил дорожнього руху – тут.


адвокат Богдан Черноуз

професійна юридична допомога : тел. 066-17-99-208