Споживачі звільнені від сплати судового збору в судах усіх інстанцій

Велика палата Верховного суду відступила від правової позиції ВСУ.

Велика палата Верховного суду прийняла рішення, в якому визнала, що позивачі у справах про захист їх прав як споживачів звільнені від сплати судового збору відповідно до Закону «Про захист прав споживачів» не тільки в суді першої інстанції.

ВС відступив від правової позиції, висловленої Верховним Судом України у 2017 році у справах № 6-185цс17 і № 6-916цс17, згідно з якою споживач звільнявся від сплати судового збору тільки при подачі позовної заяви і повинен був платити такий збір за подачу до суду, зокрема, апеляційної скарги.

Велика палата Верховного суду прийшла до висновку, що відсутність в Законі «Про судовий збір» серед осіб, звільнених від сплати цього збору, категорії споживачів не може означати, що вони не мають зазначеної пільги, оскільки вона встановлена ​​спеціальним для споживачів Законом.

Крім того, Велика палата ВС зазначила, що порушені права споживача можуть бути захищені не тільки в суді першої інстанції, а й в судах інших інстанцій, розгляд справи в яких є частиною єдиного цивільного процесу.


адвокат Богдан Черноуз

професійна юридична допомога : тел. 066-17-99-208